Fóliované dvierka

Dvierka na kuchynskom nábytku a obzvlášť na kúpeľňovom nábytku by mali poskytovať vysokú odolnosť voči vlhkosti, resp. vode.

Preto vyrábame dvierka z dreveného masívu a tiež z kvalitnej drevovláknitej dosky (MDF) pokryté odolnou termoplastovou ABS fóliou. Vďaka týmto vlastnostiam a stovkám kombinácií vzorov sú fóliované dvierka NEW DESIGN vhodné nielen do kuchyne, či kúpeľne, ale aj do obývačky, detskej izby a kancelárie.

Prečo nie sú laminátové dvierka odolné

Často používané laminátové dvierka z drevotrieskovej dosky (DTD) požiadavku vysokej odolnosti nespĺňajú. Slabým miestom lacného laminátového nábytku je jednak pórovitý materiál drevotriesky a tiež hrany, kde sa stretávajú vrstvy laminačnej pásky (impregnovaného papiera). Táto kombinácia je náchylná prepúšťať a zadržiavať vlhkosť. Laminátové dvierka sa potom nepekne odujú.

Fóliované dvierka sú odolné voči vlhkosti

Fóliované dvierka ponúkajú výbornú odolnosť vďaka kombinácii dvoch materiálov:

  • Stredne tvrdá drevovláknitá doska MDF, ktorá tvorí jadro. Vďaka vyššej hustote materiálu ako klasická DTD doska má nižšiu nasiakavosť.
  • Plastová fólia ABS nalisovaná na prednú plochu a hrany dvierok.

Na zadnej strane dvierok na ABS fóliu nadväzuje laminátová páska. Takéto použitie laminátu však predstavuje minimálnu nevýhodu.

V galérii si môžete vybrať zo 155 farieb a 105 tvarov fóliovaných dvierok.

Farby fóliovaných dvierok (zadné plochy)

Farby fóliovaných dvierok

Tvary fóliovaných dvierok

 

Sme tu pre Vás